3/22/2010

başlık bilemedim


-üniversite 3'e gelmişsin, devamsızlık yaptığın gün iç sıkılması vicdan azabı falan yapmak nedir ya?! bırak. bütün gün bir iç sıkıntısı, bir iç sıkıntısı ki sorma. dedim sonunda yok böyle olmayacak, ben çıkıyorum. depresyonlu kadınlar gibi kuaförde buldum kendimi. uzun süredir aynı yere gittiğim için, az biraz muabbetimiz var artık. dedi hayırdır sıkıntılı görünüyorsun. işte yine aynı sıkıntı başladı. şimdi sıkıntının neresinden başlayayım da anlatayım benim canım kuaförüm. o araya nasıl sıkıştırayım. gelecek kaygım var mı diyeyim yoksa yurt dışına gitmek istediğimden ama tam olarak ne yapmam gerektiğini bilmediğimden mi bahsedeyim ya da bir yandan okuldan çok sıkılmışken diğer yandan hiç de bitmesini istemediğimden mi bahsedeyim. bunları düşünürken okulla mı ilgili dedi, hee dedim ben de. neyse ki uzatmadı.

-o değil de, kuaförde saçım yıkanırken o kadar mutlu oluyorum ki anlatamam.

-bugün cevahir'de şeyma 75'i gördüm. gidip de imza istedim. kasket ve gözlük takmak istediğimi söyledim, tamam dedi. altta olmam yalnız dedim. yok yok, şaka. dünkü sarma muabbetinin üstünü şeyma' yı görmek ilginçti sadece. bunlar da aklıma gelenler.

-yalnız yemek yemek nedir allah aşkına ya. resmen nefret ediyorum. yalnız olmayı çoğun zaman oldukça sevsem de yemek yerken olmuyor, olamıyor.

-şimdi diyelim mcdonald's ya da kfc'ye yemek yemeye gittiniz. bir tepsi, üstünde naylonumsu bir kağıt. soslar kutuda verilmediği için, o kağıdın üstüne dökmek zorundasınız. o kağıtın, sos dökülen kısmı patatesinizi bandırdıkça ve sos azaldıkça böyle bir kendinden geçiyor kabarıyor ve buruşuyor ya; her seferinde o görüntü bana feci derecede itici geliyor. en az, sosun elinizle osmos ilişkisine girip de elinizi buruşturmaya başlaması kadar itici.

-nazım kot pantolon alamasın kampanyası tam gaz devam etmekte. yaklaşık iki yıldır, aynı kotla yaşamak zorundayım çünkü yenisini bulamıyorum. burdan yetkilelere seslenmek istiyorum. yok yok lan ne yetkilisi, böyle açık renk ve çok kalın olmayan kot görürseniz bir haber edin be hacı. hacı?!

0 confession: