8/19/2009

fabulous!


-lady gaga'nın yeni bombası 'disco heaven' ın açılış parçası olan fashion' da fabulous diyişini ısırasım var. şarkının genelinden bahsetmiyorum bile, o derece yani. çıkış albümünden sonra gelen bu iddialı iş beni de uzun soluklu dinleyicileri arasına katmış olabilir. fabulous' a ayrı bir yerden takıldım aslında. san francisco' da yer alan güzide ve dünya üzerindeki nadir yerlerden biri olan castro street (ki bilenler bilir)' de yaptığım kahvaltıyı anımsattı bana, bi gülümseme yerleşti yüzüme. ordaki şeker garson adamın favori kelimesiydi sanırım 'fabulous'. nasılsın sorusuna bile cevap good veya nice değil, kasıtlı olarak bu kelimeydi; keşke tam telaffuzunu vurgusuyla buraya aktarabilsem o zaman çok daha etkili olurdu. adamla ilgili diğer ilginç olan şey bizim oraya gitmemizden önceki gece fatih akın' ın benim de çok başırılı bulduğum filmi yaşamın kıyısında' yı izlemiş olmasaydı. tesadüfün böylesi diyelim artık. edge of heaven diye çevrilmiş film ingilizceye, başta bulmakta zorlanmıştım o yüzden sonrasında biraz bahsedince çıkardım.nerden nereye, san francisco' ya bir daha gitmeyi gerçekten çok istiyorum. gidersem de o fabulous' u duymaya illa ki giderim.

-gaga'ya dönecek olursam bu albüm vokalinde roisin murphy tadı aldım, ki sanırım daha çok beğenmemde bunun önemli payı var.ikibinlerde, seksenler diskosu.seviyorum.

1 confession:

batu | 21 Ağustos 2009 00:31

San Francisco,her ne kadar bu yazıda gaga'yı gölgelemiş ve bende de ,o kahvaltı mekanında olma hayali kurdurmuş ve o şeker garson adamın =) 'fabulous' ı nasıl pronounce ettiğine bir ilgi uyandırmışsa da =)),Metarial Girl'in birkez de üzerinde Lady Gaga yazılı t-shirt giyme zamanının geldiğine inanıyorum artık!!! ;))

p.s:I keep an eye on you babee!!! ;)