9/22/2009

fever ray/ when I grow upkuzey avrupa müziğine bayılıyorum. güneşleri olmayan insanların; çalışmaya, yaratmaya çok daha fazla zamanları var gibi. müziklerine kattıkları o dozunda karamsar tat, çok farklı yerlere götürüyor insanı. pek fazla kişi tarafından bilinmeyen ve isveç' in bize armağını olan the knife adlı grubun solisti karin dreijer ( röyksopp' un what else is there şarkısına da vokal yapan bayan hanım) yeni bir grup daha kurmuş; fever ray. çıkış parçaları ve klipleri oldukça alıp götürücü.


3 confession:

batu | 23 Eylül 2009 13:18

demesi kolay tabi güneşleri 'olmayan insanlar' diye söyleyivermek,anam adamların bırak güneşi ışığı yok be kır kafayı yani tam benlik =)) bu arada the storm var bi de danish band -o grubun konserine gitmiştim efendim ayıptır cöylemesi Kopenhagen'da- onları da seversin diye düşünüyorum ..

herofish | 23 Eylül 2009 16:57

valla orasını ben bilemem =) bize bu müzikleri yapsınlar sonra gelip istanbulda yaşasınlar. pragmatizmin dorukları!

Adsız | 16 Ekim 2009 17:50

bloguna her gelişimde dinlemeden geçemiyorum bu şarkıyı o halde neden burda da bir confessionım bulunmasın ki dedim. tanıdıgım insaların %99una göre iğrenç sesli olan ve çok kötü şarkı söyleyen bu kadın gibi şarkı söyleyebilmek için varımı yoğumu veririm evet yoğumu da..