6/11/2010

marjinalim, o halde hep sevişmeli klip çekmeliyim


bence bu sefer olmadı. kimileri bu klip için madonna'ya saygı duruşu diyor ama bence nasıl bir çok kişiye arak diyebiliyorsak; konu son yaptığı işler hep müthiş olan gaga hanım'a gelince de diyebilmeliyiz. zira bu klipte geçen tüm öğeleri bundan çok daha önceki bir zaman diliminde madonna vogue, erotica ve justify my love kliplerinde -bence- çok daha etkili bir şekilde kullanmıştı. ayrıca her şeye tabu yıkıyorum boyutunda baktıkları sürece, tabu yıkan şeyler de kendi içlerinde tamamen birbirine benzemeye başlıyor. feminen erkekler, cinsel sapkınlıklar, çıplak ve seksi vücutlar, azgın rahibeler, çarpıtılmış din sembolleri gibi.

bunun yanı sıra şarkının son 1 dakikası da adeta boka sarıyor.

görsel: gagadaily.com

3 confession:

batu | 11 Haziran 2010 11:30

KESİNLİKLE KATILIYORUM SANA!!!! Ayrıca ben cidden beğenmedim resmen arak baya apaçık Madonna'nın bu duruma nası bakıcağını merak ediyorum ama kadın zaten son albümünde she's not me'yi boşuna sölememiş bence =))kostümler,saç baş bile kolpa..şaşırdım :S

lucy | 11 Haziran 2010 11:53

"bu klibi beğenmedim. bir orjinallik, bir vööğhg göremedim." izlediğimiz anda sarf ettiğimiz sözler bunlardı. biraz sıkıldım izlerken hatta.
ama olsun, arada bir olur böyle şeyler. (gaga'nın omzuna üzülme koç tadında pat pat yapıyorum bu noktada)

lucy | 11 Haziran 2010 11:55

bi de şu fotoğrafları göstermeden edemicem: http://unratedperez.com/2010-04-17-gaga-gets-naked-tied-up