4/02/2014

how I met your mother' ın finaline istinaden (en kötü 5 dizi finali)


bugün how I met your mother' ın final bölümünü izledim. 3 sezonun ardından sürekli olarak daha kötüye giden dizi, 9. sezonun iyice kötüleşmesinin ardından korkunç bir dizi finaliyle aramızdan ayrıldı. bunun üstüne aklıma izlediğim diziler arasında kötü final yapanlar geldi, onlardan bahsetmek istedim.

*spoiler unsuru barındıran bir yazı olacak buna dikkat çekmek isterim*
en kötüden daha az kötüye doğru;

1-lost
LOST S06E17 18 The End The Final Episode LOST The End The Final Episode S06E17 18 Lostunlocked Lost download
bu konuda bana katılmayan kimse olmaz diye düşünüyorum. gecelerce bizi uykusuz bırakmış, bir bölüm daha bir bölüm daha diye manyak etmiş dizi nasıl da dımdızlak bitmişti hatırlar mısınız? milyonlarca cevaplanmamış soru, olayların bir şekilde dine bağlanması ve daha birsürü şey.


2-seinfeld
Seinfeld Finale
seinfeld bana kalırsa, sürekli çıtasını yükselten bir diziydi. senaryo olarak hep belli bir çizgideydi fakat karakterlere alıştıkça onların nevrotik hallerini izlemek sezonlar ilerledikçe daha keyifli bir hal almıştı. tüm bu sağlam gidişatın sonunda BUM! inanılmaz negatif, nedenini hiçbir şekilde anlayamadığım bir hapis olayıyla bitti dizi. hala ara sıra aklıma gelir canım sıkılır.

3-dexter
'Dexter' series finale: Michael C Hall as Dexter5. sezon ve sonrasını izlerken sürekli olarak keşke 4. sezonun o müthiş finali dizinin de finali olsaymış düşüncesine kapılıyordum. sonradan işlenen konular, dahil olan karakterler sürekli silik kaldı ve sonunda olay saçma sapan bir şekilde bağlandı. dexter'in harrison'ı o kadına emanet edip ormancı olması yani neresinden baksam o kadar alakasız ki sapır sapır dökülüyor.


4-how I met your mother
işte benim ciddi bir şekilde görev bilinciyle izlediğim dizi. nerede o ilk 3 sezonun tadı nerede sonraki zorlama sezonlar. 9. sezon ise işin iyice cılkının çıktığı noktaydı. bir bütün sezon hazırlandığımız evliliğin kısa bir süre içinde bitmiş olması, anneyi henüz öğrenmişken geçiştirilmiş bir şekilde ölüşünü öğrenmemiz. olayın bir şekilde robin'e bağlanması ve çocukların bu konudaki tepkisi. barney' nin alakasız bir şekilde çocuk sahibi olması. bu kadar çok şeyi böyle koştur koştur anlatacaklarına asıl 9. sezonu komple son bölümde vuku bulan olaylara ayırsalardı diye düşündüm.

bir de; banyoda keçi hikayesi vardı o anlatıldı mı noldu o?

5-prison break
4. sezonunu bile her türlü saçmalıklarını bir kenara bırakıp, bir şekilde heyecanla izlediğim bu dizide michael scofield neden öldü mesela? dünyaları aştırdılar adama, yenmediği kişi/kimse göstermediği zeka gayret kalmadı ama beyin tümöründen öldü. kocaman bir NO.

0 confession: